Acasă » SPORT » Simona Halep s-a calificat în sferturi la Praga. A revenit după ce a pierdut primul set

Simona Halep, locul 2 WTA şi favorită principală, s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale turneului de la Praga. Românca a revenit după ce a pierdut primul set al meciului cu sportiva cehă Barbora Krejcikova, numărul 118 mondial. Halep s-a impus cu scorul de 3-6, 7-5, 6-2, în două ore şi şase minute.

La finalul setului al doilea, Simona Halep a avut nevoie de un time-out medical, ea acuzând probleme la ceafă şi la umeri. Halep va juca în sferturi cu poloneza Magdalena Frech, locul 174 WTA.